2011 m. spalio 28 d., penktadienis

Supaprastinta musaka

Esu kažkada aprašiusi musakos gaminimą. Čia supaprastintas variantas be bulvių ir sūrio. Man jis labiau patinka ir jį gaminu gana dažnai, kai ateina baklažanų sezonas.

Reikės:
0,5 kg baklažanų (geriau ilgi ploni, nes jie ne taip subyrės troškinami puode)
200-300 g faršo
2-3 svogūnų
2 š. pomidorų koncentrato
pomidoro
aliejaus kepimui
druskos, pipirų, raudonėlio, mėtų, baziliko

Visų pirma pasiruošiu baklažanus. Juos nulupu ir supjaustau skersai, kaip dešrą, piršto storumo griežinėliais. Sumetu į kiaurasamtį, apibarstau druska (turėtų panaikinti baklažanų kartumą) ir palieku kriauklėje nuvarvėti.
Svogūnus smulkiai supjaustau, pakepinu. Pridedu faršą, pomidorų koncentratą, druską ir prieskonius. Viską kaitinu, kol iškepa faršas.
Tada perlieju baklažanus vandeniu (kad neliktų druskos pertekliaus) ir apkepu iš abiejų pusių keptuvėje.
Dabar belieka viską gražiai sudėlioti puode. Pirmą aukštą iškloju baklažanais, tada seka mėsos sluoksnis, vėl baklažanai, vel mėsos sluoksnis ir galų gale viskas baigiasi baklažanų sluoksniu. Mėsos sluoksniai pas mane gaunasi labai ploni. Pačiame viršuje paskleidžiu supjaustyto pomidoro skilteles.
Viską užpilu vandeniu. Vanduo neturi semti visų sluoksnių, užtenka, kad semtų trečdalį ar pusę. Papildomai aliejaus nepilu, nes baklažanai kepami jo pakankamai prisigeria. Viską kaitinu, kol užverda ir palieku 40 min troškintis. Troškinantis išsiskiria papildomai skysčio, todėl geriau pripilti pradžioj mažiau vandens ir vėliau pažiūrėti, ar jo netrūksta, nei užpilti per daug ir virti sriubą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą