2011 m. spalio 22 d., šeštadienis

Medaus tortas pagal Beatą


Nusipirkau Beatos knygą. Pabandžiau išsikepti medaus tortą pagal ten buvusį receptą.

Blynams (10) reikėjo:

220 g sviesto
250 g medaus
200 g cukraus
2 kiaušinių
2 š. grietinės
800 g miltų
2 a. š. kepimo miltelių
2 a. š. cinamono

puodelio stiprios Earl Grey arbatos

Kremui:

1 citrinos
1 l grietinės
150 g cukraus

Ištirpinau sviestą, medų ir cukrų. Kiaušinius išplakiau su grietine. Miltus sumaišiau su kepimo milteliais ir cinamonu. Dideliame dubeny užmaišiau tešlą iš visų produktų ir palikau per naktį šaldytuve (beje, labai geras patarimas tešlą atšaldyti. Tada būna daug lengviau iškočioti blynus.).
Kitą dieną tešlą išėmiau iš šaldytuvo ir palikau pusvalandžiui ant stalo. Padalinau į 10 dalių. Iš kiekvienos iškociojau blyną, panaudodama savo torto formą, išpjoviau gražų apskritimą. Apskritą blyną ir likusias atraižas kepiau 180C orkaitėj apie 10 min. Kol vienas blynas kepa, galima iškočioti kitą. Ištrauktus blynus kroviau į lėkštę, o atraižas tuoj pat trupindavau pirštais, nelaukdama, kol jos visiškai atšals ir sukietės.
Pabaigus kepti blynus pasiruošiau kremą. Citrinos žievelę nutarkavau ir subėriau į grietinę. Pridėjau cukrų ir viską šiek tiek paplakiau.
Pradėjau jungti visas dalis į tortą. Paėmusi blyna sudrėkindavau jį Earl Grey arbata (naudojau tam šepetėlį). Ant viršaus paskirstydavau 2-3 šaukštus grietinės kremo ir dėdavau kitą blyna, kurį vėl sudrėkindavau Earl Grey arbata ir t.t. Ant viršutinio blyno ir torto šonų paskirsčiau likusį kremą. Jį apibarsčiau trupiniais. Tortą palikau per naktį šaldytuve.
Skanus tortas (labai mėgstu medaus tortus), bet nuo anksčiau daryto torto skiriasi nebent savo dydžiu. Galvojau, kad jausis Earl Grey aromatas, bet jo nepajutau. Gal per silpną arbatą buvau padariusi. Žodžiu, klasikinis, niekuo neišsiskiriantis medaus tortas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą