Puslapiai

2012 m. gruodžio 25 d., antradienis

Greitasis tiramisu

Per vieną turkų televizijos kanalą (berods TRT1) savaitgaliais būna kulinarinė laida, kuri patinka mano vyrui. Vedėja turi ir savo blogą. Tiksliau, viskas prasidėjo nuo blogo ir peraugo į televizijos laidą. Mūsų šeimoje keli receptai iš šios laidos jau prigijo. Pats naujausias iš jų - greitasis tiramisu. Jam nenaudojama maskarponė ar kiaušinio tryniai (dėmesio, nėščios taip pat gali jį valgyti). Vietoj jų imama grietinėlė ir Philadelphia tipo varškė.Taigi tiramisu reikia:
  • pusės stiklinės kavos
  • tvirtų sausainių (geriausiai butu migdoliniai. Aš dariau su biscotti. Paprasti sviestiniai sausainai ištežo. Klasikiniai piršteliai irgi turėtų tikti)
  • 200 g švelniosios varškės
  • 250 g grietinėlės
  • 4 šaukštai cukraus pudros
  • vanilės
  • šaukšto kokio nors sirupo (kartą ėmiau medų, kartą - degintą karamelizuotą cukraus sirupą. Originale parašyta, kad reikėtų imti 1 a.š. lazdynų riešutų sirupo. Na aš apie tokį pirmą kartą išgirdau ir neįsivaizduoju, kur jo reikėtų ieškoti).
 
Taigi, pirma paprašau kavos aparato, kad padarytų man kavos. Kol jis vykdo mano prašymą, į grietinėlę įberiu cukraus pudrą, vanilę ir išplaku. Tada sausainius mirkau kavoje ir dedu į indelių, kuriuose darysiu tiramisu, dugną. Specialiai nerašiau, kiek sausainių reikia. Manau, kad tai skonio reikalas. Aš stengiuosi neperkrauti tiramisu sausainiais ir dedu po kelis gabalėlius. Tada belieka sumaišyti kreminę varškę su sirupu ir likusia kava ir į gautą masę įmaišyti grietinėlę (kava turi būti ataušusi). Masė gaunasi gana skysta ir ją labai patogu išpilstyti į indelius, kuriuose jau guli kavoj išmirkyti sausainiai. Viską apibarstyti šokoladu ar kakava ir palikti šaldytuve bent valandai ar kelioms. Beje, kartą turėjau daugiau grietinėlės ir mažiau švelniosios varškės, bet vistiek viskas puikiai gavosi.
Bent jau mūsų šeimoje šis receptas kol kas turi didžiulį pasisekimą. Dukra tuoj pat atkulniuoja ir žiojasi, kai tik pamato ką nors valgantį tiramisu. O vyras nupirko stiklinius indelius, kad turečiau, į ką pilstyti šį desertą (pirma pilstydavau į stiklinius arbatos puodelius ar vyno taures).

2 komentarai: