Puslapiai

2012 m. rugpjūčio 8 d., trečiadienis

Citrinų ir varškės pyragas

Radau šį gaivų pyragą "Lecker" žurnale. Tiesa, vietoj limečių naudojau citrinas (kaip tik baigėsi limetės prie namų esančioj parduotuvėj) ir pyrago viršaus nenubarsčiau mėlynėmis. Man ir taip buvo labai skanu ir gaivu dėl citrinų sluoksnio. Mano vyrui citrinų pasirodė per daug.


Pyragui reikėjo:
125g + 25g sviesto
250g miltų
150g + 175g + 75g cukraus
50g maltų riešutų
4 kiaušinių
4-5 citrinų
60g krakmolo
200g Philadelphia tipo varškės
250g švelniosios varškės

Recepte produktai nurodyti 30 cm formai, bet maniškė mažesnė ir taip pat neblogai gavosi. 
Taigi, sumaišiau miltus, 150g cukraus, žiupsnį druskos, riešutus, kiaušinį, 125g sviesto ir 1-2 š. šalto vandens. Gautą tešlą iškočiojau į šiek tiek didesnį nei kepimo forma apskritimą, kad galima būtų atlenkti torto pyrago kraštus. Apskritimą įverčiau į kepimo formą ir palikau pusvalandžiui šaldytuve. Išėmusi subadžiau dugną šakute, apdengiau viską kepimo popieriumi ir užpyliau ant viršaus žirnelių, kad pyrago kraštai nenulinktų bekepdami žemyn. Kepti 20 min orkaitėje su ventiliatoriumi įkaitintoje iki 175C, tada nuimti kepimo popierių ir kepti dar 10min.
Vienos citrinos žievelę nutarkavau. Visas citrinas išspaudžiau. Turėtų gautis ketvirtis litro sulčių. Jas praskiesti 350 ml vandens. Pridėti 175 g cukraus. Viską užvirinti ir nuolat maišant pridėti šaltame vandeny ištirpintą krakmolą bei 25g sviesto. Nuimti nuo ugnies ir įmaišyti tris trynius. Užpilti pudingą ant pyrago dugno ir palikti atvėsti.
Sumaišyti skirtingų rūšių varškes (man atrodo gerai gautųsi ir su vieno tipo varške, svarbu, kad nebūtų grūdelių). Likusius baltymus išplakti su 75g cukraus. Išplaktus baltymus sumaišyti su varške ir paskleisti ant atvėsusio pudingo sluoksnio. Palikti pyragą šaldytuve porai valandų.
Manau, kad su limetėmis pyragas būtų dar skanesnis.

1 komentaras:

  1. Jau trečią kartą kepu pagal šį receptą: citrinų pudingas - superinis! Rekomenduoju.

    AtsakytiPanaikinti